Topic: помочь завершить проект

здравствуйте,Я не могу справиться с 3 проблема.
1,как може Результат- в таблице будет вместо ...1,264857......1,264
2 как може в  frmAplication  поиск двигател  по име ,а от бутон6  Просмотр страницы по страницъ както Бумага
3как може когда я в режим посмотрит в frmAplication и включит "Добави нов двигател" таблица автоматично учистит данни и будет вготовност для нов запис,потому что сейчас добавя данни.
спасибо

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер.rar 518.63 kb, 547 downloads since 2015-03-09 

Re: помочь завершить проект

Здравейте.


1. Это можно сделать с помощью вычисляемого поля
Round(fieldname, 3)


2. К сожалению не смог понять вопроса.


3. Почему при добавлении нового двигателя, необходимо удалить данные из таблицы?
или я не правильно вас понял?

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

я не панимаю как зделат:
1. Это можно сделать с помощью вычисляемого поля
Round(fieldname, 3)

Re: помочь завершить проект

nikolai_nn wrote:

я не панимаю как зделат:
1. Это можно сделать с помощью вычисляемого поля
Round(fieldname, 3)


Добавил для таблицы Zakaz, вычисляемое поле calc_tok
Пожалуйста, скачайте проект:

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер2.rar 227.14 kb, 553 downloads since 2015-03-10 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

Здравейте,аз съм почти готов с моя проект,но желая една малка промяна,която не знам дали е възможна:
последователноста в момента за добавяне на нов двигател е следната:
сега: Добави двигател(Form1) --> Добави нов двигател (frmAplication) -->
OK(frmZakaz) --> Запази(frmAplication)
искам да бъде: Добави двигател(Form1) -->OK(frmZakaz)
  опитвам се да го направя така,но не мога след това да повиквам всеки двигател по отделно

Post's attachments

Attachment icon baza dvigateli.rar 1.28 mb, 545 downloads since 2015-03-15 

Re: помочь завершить проект

Приветствую,


Я убрал из проекта форму frmZakaz, а все поля из нее перенес на форму frmAplication


Также исправил свойство Anchors у компонентов на главной форме, чтобы при изменении размеров окна, компоненты не разъезжались.

Post's attachments

Attachment icon baza dvigateli2.zip 1.21 mb, 552 downloads since 2015-03-16 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

здравейте,имам 2 въпроса:
1.не знам как да направя така,че във Form1 (mmComment) да се появи информацита която е записана в frmAplication (mmComment) към избрания двигател.
2.Какво трябва да направя след като запусна проекта в експлоатация, ако се повреди компютъра ми за да запазя всичкат си информация която е въведена

Post's attachments

Attachment icon baza dvigateli.rar 1.5 mb, 767 downloads since 2015-03-17 

Re: помочь завершить проект

В вашем проекте снимки и схемы сохраняются непосредственно в базу данных, что в будущем приведет к медленной работе, поэтому я не много изменил ваш проект, теперь снимки сохраняются в папку images а схемы в папку shemi


1. Сделал.
2. Периодически делайте резервную копию файла sqlite.db и папок images и shemi


Исправленный проект приложил к письму.

Post's attachments

Attachment icon baza dvigateli_fixed.zip 549.96 kb, 539 downloads since 2015-03-17 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

Здравейте,моя проект е завършен.Аз съм много благодарен за всичката оказана помощ и бързите отговори.Проекта е готов за употреба и са приложени всички формули за изчисляване ,които са нужни на всеки един техник на електродвигатели.Ще се радвам,ако този проект бъде запазен от вас и бъде приложен във вашат база  и да бъде разпространен за всеки който има нужда от това или да разработите по вашо желание и език.Още веднъж Благодаря

Re: помочь завершить проект

Моля )

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

здравейте отново,относно друг проект ,възможно ли е да поставя бутон във Form1 който да отваря  нова форма в която да се виждат само записите от  таблица (tableGrid 1) която се намира в frmAplication.Благодаря

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер.rar 307.24 kb, 528 downloads since 2015-03-17 

Re: помочь завершить проект

nikolai_nn wrote:

здравейте отново,относно друг проект ,възможно ли е да поставя бутон във Form1 който да отваря  нова форма в която да се виждат само записите от  таблица (tableGrid 1) която се намира в frmAplication.Благодаря

На главную форму добавил кнопку All parts

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер_fixed.zip 19.98 kb, 536 downloads since 2015-03-17 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

съжалявам,вероятно аз не обясних правилно,така виждам  всички записи.Аз исках да виждам записите на всеки клиент по отделно

Re: помочь завершить проект

nikolai_nn wrote:

съжалявам,вероятно аз не обясних правилно,така виждам  всички записи.Аз исках да виждам записите на всеки клиент по отделно

Готово

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер_fixed2.zip 20.31 kb, 538 downloads since 2015-03-17 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

подскажите какое окно нужно выбирать для комментариев? пример: у меня три катигории поиска имя, фамилия, отчество. при выборе этих катигорий должно появлятся коментарии или описание этого человека. какое окно для этого выбрать в программе я незнаю.

Re: помочь завершить проект

Здравейте,когато въвеждам изчисления във форма frmKalk  възможно ли е да поставя бутон,който да изчиства и нулира калкулатора, и как да направя така,че когато затворя формата и отново я отворя да не стоят старите данни.Благодаря

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер.rar 315.26 kb, 537 downloads since 2015-03-19 

Re: помочь завершить проект

Menshikov
К сожалению я не понял вашего вопроса, о каком проекте идет речь?

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

nikolai_nn
Готово

Post's attachments

Attachment icon Клиент-Мастер3.zip 31.06 kb, 528 downloads since 2015-03-19 

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

DriveSoft wrote:

Menshikov
К сожалению я не понял вашего вопроса, о каком проекте идет речь?

представте базу где по фамилии, имени, и отчеству можно узнать остновную информацию. информация текстовая около страници текста. поиск этой информации по трем критериям фамилия имя отчество. вопрос: какое окно TextBox или Page Control но чтобы текст был не мение 10 предложений.

20 (edited by Menshikov 2015-03-20 08:13:54)

Re: помочь завершить проект

вот пример https://yadi.sk/d/jFOGN4GYfNzYE базы о которой я написал. она не доработана но как пример я думаю понятно о чем я имел ввиду

Re: помочь завершить проект

Menshikov
Вам необходимо вводить текстовую информацию в несколько строк?
Для этого вы можете воспользоваться компонентом Memo (многострочное текстовое поле), компонент имеет иконку: http://myvisualdatabase.com/help_ru/components/memo.png

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

DriveSoft wrote:

Menshikov
Вам необходимо вводить текстовую информацию в несколько строк?
Для этого вы можете воспользоваться компонентом Memo (многострочное текстовое поле), компонент имеет иконку: http://myvisualdatabase.com/help_ru/components/memo.png

если поставить это окно Memo тогда кнопка поиска не настраивается. настроить можно только Table Grid с кнопкой поиска https://yadi.sk/d/lFdWVQivfQUUP

Re: помочь завершить проект

К сожалению я не могу понять вашего вопроса.
Кнопка поиска может вывести информацию только в компонент TableGrid

Dmitry.

Re: помочь завершить проект

вот как примерно должен выглядеть запрос поиска. тут конечно сделано с помощью накладок но база должна выдавать запрс так

Post's attachments

Attachment icon 123.png 20.44 kb, 331 downloads since 2015-03-21 

Re: помочь завершить проект

Menshikov
Теперь понял, в принципе можно сделать и так, как вы хотите с помощью скрипта, но я сделал немного по другому, нажмите Поиск, затем выберите нужного человека из списка, и появится информация.

Post's attachments

Attachment icon тест2.zip 4.64 kb, 551 downloads since 2015-03-22 

Dmitry.